Burgundiast tulevad uudised, mille kohaselt Bourgogne Grande Ordinaire ehk vana hea Burgundia „suur-tavavein“ on surnud. Ta võttis kaasa ka oma teise pereliikme Bourgogne Ordinaire’i! Nutta pole siiski põhjust, see oli vaid reorganiseerimine ja nimevahetus. Elagu Coteaux Bourguignons! Khmm… veinipiirkonna uue nime häälendasin teie jaoks juba pealkirjas.

Nime järgi on siis meil tegemist Burgundiamaa nõlvade veiniga. Just, asi selles, et lisaks nimevahetusele muudeti veidi ka veinivalmistamiseks sobilike marjade kasvuala piire. Need hõlmavad nüüd lisaks kogu Burgundiale ka Beaujolais’ maid, millest suurem osa jääb päris Burgundiast väljapoole. Preemiaks ei tohi sellele veinile enam sildi peale kirjutada väärikusele viitavat vihjet Vin de Bourgogne.Kellele sellist asja vaja on, küsite nüüd. Mõistagi kooperaatoritele. Muudatuse taga on 27 kohalikku kooperatiivi, kelle unistuseks on kogu maailm täis paisata 5-7 EUR hinnakahvlisse jäävaid veine algajatele burgunderihuvilistele. Jääb vaid põnev küsimus, kuidas viidaks selline toode näiteks Eesti tarbijateni. Pakun siin omapoolselt selleks välja väikese reklaamfilmisüžee:
Lõpuaktus (ilmselt baka või maka). Edukas lõpetaja peas Dreameri õlgkübar peab lõpukõnet. Tänab õppejõude, vanemaid ja kaasõpilasi, misjärel kummardab ja viskab Dreameri õlgkaabu nurka ja haarab (suur plaan sildile) Coteaux Bourguignons pudeli ja hakkab juubeldades laula:“Kott too, pürgin, joon… nüüd võtta võin ka hapumat, see uhke o-o-oon, jah, olen algaja ma, kuid teed on lahti mu ees, burgundereid kunagi jooma ma saan, seni kott too, pürgin, joon… londi umbe ma tõmban, pildi taskusse aan, ära muretse ema, kui lint maha must jääb… (kaader suubub laulja seljataha laskuvasse hiidpäikesesse, millest hakkab läbi kumama kiri: Coteaux Bourguignons – edasi tulevikku!). Aitab siiski irooniast ja vaatame sildi taha. AOP Coteaux Bourguignons veine hakkab tulema punaseid, roosasid ja valgeid. Punaste ja roosade puhul on lubatud segada kokku Gamay, Pinot Noir ja César (viimane ainult põhjapoolses osas) ning neile võib lisada kuni 10% muid marju (s.h. Chardonnay, Aligoté, Pinot Blanc, Melon de Bourgogne). Roosadele võib nimeks panna ka clairet. Valgete puhul on sagus Aligoté, Chardonnay, Melon, Pinot Blanc ja Pinot Gris. Põneva uuendusena saab nüüdsest Burgundias valmistada ka vin nouveau’d või vin primeur’i, kuid kooperaatorite tungival soovil mõistagi mitte punast (selleks on neil ju Beaujolais Noveau), vaid valget.

Progressi teed on imelikud või mine tea, kas see oligi progress, äkki oli s(z)ark(ozy)asm.