Selliste ürituste hulka kuuluvad näiteks Nebbiolo Prima Piemontes, mitmesugused (Chianti Classico, Montalcino, Montepulciano) anteprima’d Toscanas ja ka sitsiillaste Sicilia en Primeur, kui mainida mõnda.

Viimatimainitut õnnestuski VINE-l juba teist korda külastada. Kui eelmise aasta ettevõtmine toimus Sitsiilia idarannikul maalilises turistiküllases Taormina linnakeses, siis seekordne kokkusaamine leidis aset saare vastasküljel Sciacca asula lähistel. Kirjutavale pressile anti valida saare kaheksas piirkonnas toimuva veinituuri vahel ning samuti oli võimalus nii avatud kui ka pimemaitsmistel treenida oma maitsemeelt parimate veinide väljaselgitamisel.

VINE seekordsed muljed kinnitavad eelmise aasta kogemust – kohalikud marjad on tegijad. Hea happega, täidlasi veine andev Grillo ja pähklise karakteriga Inzolia näitavad tänu moodsamate vinifikatsioonitehnikate kasutuselevõtule aina paremaid tulemusi.

VINE jaoks on tumedakarvaline, mõneti Nebbiolo’t ja Pinot Noir’i meenutav Nerello Mascalese (uhkeimad veinid Terrazze dell’Etna, Firriato, Barone di Villagrande, Feudo di Gulfa, Duca di Salaparuta, Cottanera) tõuganud parima marja troonilt rahvusvaheliselt populaarsema Nero d’Avola marja. Sitsiillased ise peavad Nero d’Avola negatiivseks omaduseks liigkõrget happesust, kuid VINE hinnangul on häda mujal – veinid kipuvad olema liigalkohoolsed ning üheülbalised. Siiski liigutakse tasapisi kergemate ja elegantsemate jookide poole. Nero d’Avola annab sellegipoolest suurepäraseid tulemusi segatuna äratuntavalt vaarikalõhnalise Frappato’ga (sordiveinina head näited Feudi del Pisciotto, Caruso & Minini) Cerasuolo di Vittoria (Gulfi, Planeta) veinides. Ekstraharuldasest Perricone marjast sordiveine sattus ette vaid üks, kuid see oli võrratu – Firriato „Ribeca”.

Üllatusena toodetakse väga korralikul tasemel veine Syrah’ (Spadafora, Tenuta Rapitalà) ja Petit Verdot’ (Baglio di Pianetto, Cantine Settesoli) viinamarjast. Kui esimene jääb siiski mõnevõrra alla Põhja-Rhône’i parematele paladele, siis viimast julgeb VINE küll kõigile soovitada.

Kokkuvõttes: VINE on vaimustuses, ja veendunud, et Sitsiilia veinid väärivad laiemat auditooriumit.