Üks mentor käib mööda Euroopat – Johnnie Walkeri viskimentor. Pühaks ajujahiks selle mentori vastu on ühinenud kõik vanad vagatsejad, tohtritädi ja maksuametnik, evangelistlik jutlustaja ja kõiki puhuma panevad politseinikud.

Johnnie Walkerit tunnustavad nad kõik kui jõudu, mida ei saa paigal hoida. Juba mitme sajandi vältel on ta ikka ja aina uuendanud. Algul viski valmistamise, siis turustamise ja nüüd ka degusteerimise meetodeid. Vana hea maitse on Johnnie Walkeri pudelites ikka veel tallel, aga kuidas sellega tänastes oludes tutvust teha?

Tegelikult on asi lihtne. Johnnie Walkeri mentor tuleb ise külla, kaasas klaasid ja viski ning kõik huvilised saavadki väärt kraami ise maitsta. Johnnie Walkeri mentoriprogrammi Baltikumi väljaõppekursus toimus augusti alguses Riias. Šoti viskide globaalse suursaadiku Ewan Gunni juhtimisel omandas Eestist viskimentori tiitli kokku neli viskientusiasti, kes nüüd on valmis oma teadmisi jagama kõigile huvilistele. Mentorluse korralduspoolega tegeleb mõistagi Johnnie Walkeri maaletooja AS Prike.

Prike tootejuhi Liis Luuk’i sõnul on mentoriprogramm esialgu planeeritud kestma kuni tuleva aasta jaanipäevani ja mentorürituste korraldamise peamiseks toimumispiirkonnaks on mõeldud Tallinn ja Harjumaa. Tüüpiliseks mentori juhendatava maitsjaterühma suuruseks võiks olla kümmekond inimest.

Mentori tellimiseks peaksid saatma kirja aadressil JWmentor@prike.ee ja kirjas peaks sisalduma üks väga hea põhjus, miks mentor peaks just sulle ja sõpradele külla tulema. Mõistagi võiks seal ära näidata ka mentoriga kohtumiseks sobiliku aja ja koha ning sõprade arvu. Mentorluse praktilise poolega tegeleb agentuur Simplimo, kellega pärast mentori külaskäigu heakskiitmist Prike poolt lepitakse kokku kõigis detailides.

Mentori küllatulek on sedavõrd tähtis ja erakordne sündmus, et see toimub kutsuja jaoks täiesti tasuta! Johhnie Walker lihtsalt jalutab möödaminnes läbi.