Heikot tuntakse tegelikult niisama ka. Pärast vinoteegi Negossiant kaasvedaja Urvo Ugandi pöördumist stabiilsema elu juurde aastapäevad tagasi on Heiko õlgadel olnud kogu Negossiandi majapidamine.
Enne praegust väljakutset on ta 12 aasta jooksul kulutanud kingataldu restoranis Elysee hotellis Olümpia, restoranis Gloria, Pirita Hotell TOP Spa Klaasbaaris, restoranides Balthasar ja Karl Friedrich.
Lõpetas ESA kursused 2004 juunior-sommeljee kvalifikatsiooniga ning 2007 sommeljee tasemel. Võitnud Eesti Parima Kelneri tiitli aastal 2002, VinUnic Cup pimedegustatsiooni karika 2007 ning samal aastal Võitjate Võitja (kelnerite võistlus, kus selgitatakse eelnevate aastate parimate seast parim) rändkarika.

Inimlik äpardus?
Seotud vastuturikka hetkega, kui endises töökohas oli omanikele külla sõitnud Euroopa Liidu mingi ametkonna saadikud ühe ISO-sertifikaadi allakirjutamiseks. Suutsin muidugi tellitud õlled kuidagi kandikuga ümber ajada. Minu küsimuse peale: ”Kas kirjutan kõigepealt lahkumisavalduse või toon enne uued õlled?”, nad ainult naersid. Avaldus jäi kirjutamata ja töötasin seal veel aastaid.

Kulutatud kingapaarid?
Esimene kingapaar sai ostetud kelneriõpilasena. Kuna raha oli vähe ostsin mingid kõige odavamad Itaalia kingad. Kahe nädalapärast sai need ärakantud ja katkised kaunad prügikasti visatud.

Tagasisaadetud vein?
Algajana ikka juhtus. Tänapäeval üritan kliendile riknenud veini mitte serveerida.

Uskumatult korralik odav vein?
Valpolicella Sagramoso 2005 Ripasso Superiore, Pasqua

Suured pakid?
Alati kui reisilt tulen 🙂

Unustamatu veinielamus?
12. oktoober 2007 Hispaanias, Ribera del Dueros. Sai käidud Pesquera veinimõisas, kus Alejandro Fernandes isiklikult meile oma veine tutvustas. Pesquera 1995 Tinto.

Kohustuslik riiulitäide?
Champagne

Alati sobiv toiduvein?
Pole olemas, sõltub toidust. Suht kindel on valida vein toidu päritolu järgi.

Sinu keldriaare?
Clos Fonta 2001 Mas d’en Gil, Priorat, Hispaania, veinimeistri pühendusega.

Unelmate veiniretk?
Eks käidud ole nii mõneski kohas, unelmate reis seisab alles ees. Käia tahaks nii paljudes kohtades, et raske on midagi konkreetselt välja tuua.