Kirjastus Varrak on eesti keelde pannud David Williamsi kirjutatud ja Dorling Kindersley kirjastatud raamatu „A Little Course in Wine Tasting”, kohaliku pealkirjaga „Veinimaailm. Veinimaitsmise lühikursus”.
Autor on ajalehe The Observer veini­ajakirjanik, ajakirja The World of Fine Wine asepeatoimetaja ja üks viiest veinisoovituste veebilehekülje www.thewinegang.com liikmest.
Huvitava ülesehituse ja kena visuaaliga teos annab hea ülevaate veiniga seotud teemadest, pakkudes hulganisti avastamis­rõõmu ja põnevaid elamusi mitte ainult algajale veinihuvilisele.
Raamat on jagatud kolmeks osaks: esimeses lahatakse lõhnade ja maitsete spektrit ning räägitakse peamistest veinitüüpidest; teises käsitletakse tuntumaid viinamarjasorte ning klassikalisi veinistiile üle maailma; kolmandas antakse nõu, kuidas sobitada veini ja toitu. Kursuse iga osa põhineb veinimaitsmise õppetundide ehk mekkimiste sarjal.
Raamatu üheks miinuseks võib pidada paljude näitena toodud veinide puudumist siinselt veiniturult. Ilmselt ei võimaldanud ette antud formaati selles suhtes Eesti veinimaastikule kohandada. VINE peab siin tegema full disclosure’ – olles küll nõustanud raamatu tegemise sisulist poolt, ei õnnestunud täielikult välja rookida mitte-eestipäraseid väljendeid, mis teeb teksti jälgimise mõnevõrra raskeks. Sisuliselt hea lugemine sellegipoolest!