Asjaolu, et majanduslanguse tõttu hulk restorane oma uksi sulgema on hakanud ja ei ole puutumata jäänud ka restoranide veinidega varustajad, pole kellelegi enam uudis. Enamiku asjaosaliste käivete vähenemist saab mõõta kümnete protsentidega. Ka mitmed vinoteegid, kes ilmselt on olnud suurimad HoReCa-veinide ostjad-müüjad, on hädas klientide vähesuse ja kuhjuvate maksuvõlgadega. Ühesõnaga, veiniäri kiratseb.

Seda rõõmustavam on avastada, et ka kehval ajal on neid julgeid, kes ei pea paljuks oma veiniäriga algust teha.
Juba kuu aega on võimalik netiaadressil http://www.carpevinum.ee/ leida asjaliku ülesehitusega ja väga kasutajasõbraliku kasutajaliidesega veebi-veinipoodi nimega Carpe Vinum. Kui millegi, siis ehk välimuse kallal saab natuke norida veebilehel kasutatava tüpograafia tõttu, pealkirjad kombinatsioonis seriifkiri + rõhutus + kursiiv ei ole vast elegantseim lahendus.

Uues veinipoes pakutav valik rõõmustab silma oma ebakonventsionaalsusega – panust pole tehud mitte „lamava mehe” stiilis jookidele ega ka maailma mastaabis (loe: Ameerikas ja Jaapanis) ülinimedele, vaid pigem on valik tehtud mõõduka hinnaga huvitavate ja tugeva tasemega keskmike seast. See on just see, mida uudishimulik veiniarmastaja vajab.

Veinide lahterdamisel ja mugavalt kuvamisel on abiks mitmed filtrid, mis võimaldavad veine vaadelda nii piirkonna, maksumuse, tüübi (punane/valge/roosa/vahu/öko) kui ka viinamarjasordi järgi sorteerituna. Kõikidel veinidel on juures asjalikud kirjeldused ja kommentaarid, mis pole liialt puhevil ja ennastkiitvad, vaid just sobilikult mõõdukad.

Ka pakutakse huvitavalt komponeeritud veiniassortiisid ning antakse kingiideid. Ja mis kõige mugavam – veebist tellitud kauba tuuakse koju mõõduka tasu eest sama päeva jooksul (või hiljemalt järgmisel päeva ennelõunal), kui tellimus on tehtud enne kella 13.00. No selleks kellaajaks peaks ju küll selge olema, milliseid veine õhtul vaja on.

Kes aga ei usalda veebist vaadatud piltide-kirjelduste järgi veini osta, saab minna pudeleid ise oma käega katsuma-silitama aadressile Regati pst 1, kus sõbraliku moega tüdruk müüb teile just selle veini, mida vajate.