Liviko veinipäev

17. oktoobril toimus hotell Olümpia Senso konverentsisaalis Nautimuse märgi all järjekordne Liviko korraldatud punaste veinide päev, mis oli loogiliseks jätkuks kevadel toimunud valgete veinide esitlusele.
Eesti parimad veiniasjatundjad ja tegevsommeljeed tutvustasid läbilõiget Liviko poolt kõikjalt maailmast maale toodavatest punaveinidest, mis olid grupeeritud piirkondade ja stiilide järgi: Itaalia, Hispaania, Burgundia+Alsace, Bordeaux+Rhone ning eraldi kogu Uus-Maailm.
Kutsutute hulgas oli nii veinikirjutajaid kui ka restoranide omanikke ning kauplusekettide ostujuhte. Põnevust ja avastamisrõõmu kogesid ilmselt kõik kohalesaabunud külastajad sõltumata oma veinikogemuse pikkusest.
Itaalia laua ääres võis lisaks tuntud-teatud hitt-tootjate veinidele (Tedeschi, Fontanafredda, Felluga) leida ka uusi põnevusveine Marche piirkonnast.
Imre Uussaare taktikepi all hiilgas Hispaania oma vanade aastakäikude (Vina Tondonia 1985) ja mitmete tõeliselt hea hinna-kvaliteedi suhtega Rioja (Paternina) ja Sardon del Duero (Rivola) veinide poolest.
Burgundia laud August Alopi targal juhtimisel pakkus erakordset võimalust ära maitsta erinevate Burgundia tipp-külade katse-eksituse meetodil igapäevaostmiseks liigkalliks jäävata toodangut ja selekteerida välja oma maitse-eelistusi – kellele meeldib rohkem Pommard ja kellele Aloxe-Corton.
Paljude arvates universumi parim lektor Matti Timmermann jagas kuulajatele oma ekspressiivsel moel teadmisi Gironde’i ja tema lisajõgede kallastel laiuvate Bordeaux-alade veinide nüansierinevuste kohta ning maitsta sai ka Põhja-Rhone’i huvitavamaid ning vähemtuntumaid veine – huvilisel oli võimalik degusteerida 100% Syrah põhist Cornas’i piirkonna veini lisaks enamtuntud lõunapoolsetele mitmemarjasegustele Chateauneuf-du-Pape’ile ja Gigondas’le.
Lisaks pakkus Uus-Maailm jõulisi ja tuliseid maitseid vastupidavamatele tugevamate veinide armastajatele.
Teise ürituse toimumisega on tekkimas juba väike traditsioon hästiläbiviidud veiniürituste vallas.
VINE küsib – kuhu edasi, mis on järgmise põneva avastusretke teema?