Pealkirja õigustuseks

Est! Est!! Est!!! (di Montefiascone) on kesk-Itaalias Lazios paiknev veinipiirkond ja samanimeline vein. Kummaline ühtelangemine meie vabariigi nime lühendiga tundub tähendusrikkana, kuid on tegelikult puhas juhus. Tolle valge veiniga tänaseni kaasas käiv apokrüüfne legend räägib Vatikani reisinud Saksa piiskopi prelaadist, kes kõrgest kirikuhärrast päevajagu eespool sõites head keelekastet pakkuvate kõrtside ustele kirjutas Est! (“on” ladina keeli) ning Montefiasconesse jõudes leidis sealse veini sedavõrd maitsva olevat, et see vajas kolmekordset rõhutamist.

Põltsamaal näidati fööniksit

Pidu! Pidu!! Pidu!!! ehk Fest! Fest!! Fest!!! hüüame Eesti Vabariigi 94. aastapäeval, kui avame kodumaise vahuveini pudeleid – Põltsamaa Felix on leidnud endas jõudu jätkata hulk aastaid tagasi alustatud, vahepeal justkui soiku jäänud ning nüüd uues kuues reinkarneerunud pidujoogi tootmist.

Põltsama Felixi, restorani MEKK ja Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni koostööna toimus õppetuba, kus sommeljeed hindasid ja sobitasid ekstra Fest vahuveini silmas pidades valminud 6-käigulist menüüd, mis valmis chef Rene Uusmees’i valvsa pilgu ja kindla käe all. Foto Eva Palu.

Härra Andres Koern teraselt kuulamas sommeljeede arvamust toidu ja Fest Classic omavahelise kokkukõla kohta. Foto Eva Palu.