Eestimaisel veinisõbral pole juba aastaid olnud põhjust kurta, et poelettidelt ja vinoteekidest midagi mõistlikku valida poleks – selle eest hoolitsevad ligikaudu 60 erinevat maaletoojat, et sortiment oleks võimalikult mitmekesine. Kuid nagu teada, seal kus on, sinna antakse juurde – seepärast pole ime, et meie maaletooja-maastikule on tekkinud jällegi uus ja huvitav importöör nimega Casa Gusto.

Casa Gusto nime all (mida eesti keeles ka maitsemajana võiks tõlkida) alustasid 1994. aastal Soomes Vahemere hõrgutistega kauplemist kaks ettevõtlikku itaallast Gianni Vaccaro ja Italo Mazzoni. Mõne aasta eest laiendati oma tegevust ka Eestisse, esialgu siiski vaid valdkonnas formaggi-salumi. Vaid aastake tagasi alustati Eestis (esmakordselt Põhjamaades) ka veinidega, soomlased on pidanud neist oma alkoholituru ”huvitava” ülesehituse tõttu ilma jääma.

Itaalias tuntud ja armastatud prosecco-tootja Foss Marai joogid olid esimesed, millega katsetati, praeguseks on Casa Gusto valikus üle 40 veini kümnelt erinevalt tootjalt. Sihitakse peamiselt restoranide ja vinoteekide klientuuri, veinide hinnaklass pigem ülespoole keskmisest kui madal.

Lisaks Foss Marai’le on esindatud ka sellised tootjad nagu Pierino Icardi Piemonte’st, Marotti Campi Marche’st, Vinicola Cherchi Sardiinia’st (VINE proovis intrigeerivat Cannonau’d aastast 2008, mis meie hinnangul on hetkel kaugelt liiga noor ja tahab kindlasti seista hea mitu aastakest või siis saada dekanteeritud vähemalt 3 tundi enne tarvitamist. Lisaks vajab väga arenenud maitsemeelega tarbijat – see vein pole algajatele), Vigna Traverso Friuli’st (VINE testis põnevat segu Schioppettino + Rosso dal Peduncolo Rosso + Merlot) ja mitmed teised.