Keset karmi ja dramaatilist maastikku valendab üksik valge puri. Kontrast taustaks olevate mägedega on imeline. Üllatus on aga täielik, kui valendava purje alt leiab saabuja veinimõisa. Peregrine Winery ajalugu ei ole pikk. Endistele karjamaadele rajatud veinimõis andis oma esimese saagi 1998. aastal. Edasine tegevus on talle pidevalt vaid kuulsust toonud. Mõis kuulub kirglikele veinitootjatele Lindsay McLachlanile ja Greg Hay’le.

Kuigi Peregrine Winery leiva­number on Pinot Noir, valmistatakse siin ka suure­pärast Riesling’ut, Pinot Gris’d, Chardonnay’d, Sauvignon Blanc’i ja Gewürztraminer’it. Oma lühikese ajaloo jooksul on Peregrine Winery veinid võitnud mitmeid mainekaid auhindu ja karikaid üle maailma.
Veinimõisa uue hoone ehitust alustati 2003. aastal ja 2005. aastal pälvis kompleks Supreme New Zealand Award for Architecture’i nimelise preemia. Hoone arhitekt Chris Kelly, kes asutas oma Architecture Workshopi nimelise firma pärast Euroopast Austraaliasse naasmist, on Uus-Meremaal tuntud tegija ning koostöös Renzo Pianoga projekteerinud mitmeid suuri hooneid Sydney’s.
Peregrine Winery peahoonet projekteerides seadis Chris Kelly eesmärgiks rajada mitte lihtsalt efektset ehitist, vaid ikoonilist brändi, mis toetaks veinimõisa järjest enam rahvusvahelist tunnustust pälvivat toodangut.
Hoone ise on äärmiselt lihtne, pooleldi maa sisse surutud betoonkarp, kus paikneb veinide kääritamise väliala, laagerdushall ja degusteerimisruum. Viimasest avaneb läbi klaasseina suurepärane vaade laagerdushalli ning pääseb vabalt jalutama Pinot Noir’i ja Prantsuse tammevaadi aroomidest täitunud pikka ruumi.
Kogu kompleksi ühendab üheks tervikuks orgaanilisest klaasist, muutuva kaldenurgaga elegantne katus, mis toetub kergetele galvaniseeritud terasest kandekonstruktsioonidele. Katus imiteerib arhitekti sõnul linnu lennuaparaati ehk selle kuju on õhuvooludes liugleva pistriku tiivalöögi jäädvustus. Õhtuhämaruses on seda võrreldud ka helendava lõiketeraga keset karmi ja ülevat loodusmaastikku.
Tiiva alla jääva betoonhoone katus on suurepärane koht suviste väliürituste korraldamiseks ja võimaldab kauni mägimaastiku taustal tähistada nii pulmi kui ka juubeleid.
Peregrine Winery hoonekompleks on hea näide elegantsest arhitektuursest sekkumisest loodusmaastikku, mis on aidanud kujundada uuendusmeelse veinimõisa kuvandit ja tekitada külastajates meeldejäävaid emotsioone.