Ilmselt on paljud tähele pannud, et viimasel ajal jookseb siit-sealt läbi sõnapaar Wine Garage. VINE on sel teemal juba korra küll kirjutanud, nüüd aga mõtlesime selle garaaži endale veel mõnusamaks.

Miks me VINEs arvame, et just sellele veinipoele peaks teistmoodi tähelepanu pöörama?
Aga seetõttu, et põhivalik on maaletoojatelt, kelle veinid ei kipu sattuma mujale riiulitesse – mitte seetõttu, et nende veinid nigelad oleksid, vaid pigem väikeste importööride mõistetavas võimetuses pakkuda suurtele jaemüügikettidele meeletuid allahindlusi.
Wine Garage annab ühelt poolt väiksematele veinisissetoojatele võimaluse jõuda oma jookidega tarbijani ja teisalt aitab rikastada veinisõbra ninaesist viinamarjavirdega, mida mujalt ei leia. Lisaks veel asjaolu, et iga vein, mis riiulisse ehk ka kasti löödud, on eelnevalt läbi maitstud ja hüvaks kuulutatud.

VINE vaatab asjale nii – Wine Garage on justkui üks veinikapp, kuhu on kokku kogutud VINE lemmikveinid. Sageli on ju nii, et ühe maaletooja valikust meeldib paar veini, teise omast samuti vaid mõned – ning igavesti tüütu ja aeganõudev on sõita mööda linnaservi ning oma lemmikuid kokku korjata.

Seda muret annaks ehk lahendada nii, et käid korra aastas ja ostad koletu kuhja oma favoriite kokku – aga sellisel lähenemisel on mitmeid puudusi. Esiteks, suur raha väljaminek ühekorraga. Teiseks, need veinid peaks ju kusagile panema – enamikul veinisõpradest pole avarat veinikeldrit lemmikute majutamiseks.
Vinoteekides jällegi, kus valik ehk sama printsiibi alusel tehtud, tuleb sellise veini eest oluliselt rohkem maksta – mis on ka mõistetav, sest miljöö ju maksab. Või siiski mitte? Kõik sõltub leidlikkusest, millega interjöörikontsept üles ehitada – veinigaraažis on kogu mööbel tuletatud teisekäe materjalidest, serveerimislett vanadest kaubaalustest ja veinitünnid kasutatud kangapoolide sisudest. Ehk – Wine Garage’s on vägagi isikupärane keskkond (heakene küll, Å¡nitti on võetud Varssavist, vt http://www.mielzynski.pl/, aga kas keegi on öelnud, et Poolas kõik halb on?).
Selle toreda miljööga kapi 150 ruutmeetrilt (laienemisvõimalusega kuni 400 m2) on võimalik leida võrdlemisi eripäraseid veine peaaegu kõigist maailma nurkadest – kuid kuna peamine printsiip pole kõiki veinitootmispiirkondi ühtlaselt ära katta, siis seetõttu on loomulikult ka regioone, mis hetkel veel korralikult käsitlemata. Sellest pole midagi, näiteks VINEle ei meeldigi mõne piirkonna veinid ja seetõttu neid veinikappi ei panekski. Nendest, mis VINE-le meeldivad, on praegu puudu korralik valik Rieslinguid ja samuti Chablis.

Kokkuvõttes – VINE-l on ülimalt hea meel, et keegi hoiab häid veine vabatahtlikult ühes kohas käepäraselt koos.