Pariisis toimus toimus detsembri alguses Monin Cup International Final 2014. Võistlejaid oli kokku tulnud 34-st riigist üle terve maailma ningvõistlust hindama kutsutud paljud hinnatud baarmenid ja baariala spetsialistid kogu maailmast – 2013. aasta maailma parima baari „Artesian” peabaarmenid Alex Kratena ja Simone Caporale, kokteilivalmistamise maailmameistrid Poolast ja Slovakkiast ning mitmed teised tippspetsialistid. Hinnati kokteili ja selle valmistamise innovaatilisust, oluline osa oli aga loovusel ehk kuidas osaleja suutis oma kokteili esitledes atraktiivseks rääkida.

Monin Cup võistlust korraldatakse üle kahe aasta, võistlusest saavad osa võtta noored baarmenid vanuses kuni 27 eluaastat. Iga riigi eelvõistluse võitja sai osaluskutse finaalvõistlusele Pariisi. Eestit esindas Olympic Casino baaridaam Janika Roosimäe kokteiliga „C’est la vie”. Võistlejatel tuli valmistada alkoholiga kokteil, kus võis olla kuni viis komponenti, millest üks pidi olema Monin’i siirup. Lisaks oli oluline rääkida kokteili valmimise kohta lugu, tutvustades oma loomingut seeläbi publikule.

Võistlustega samal ajal olid avatud workshop’id, kus tippbaarmenid tutvustasid erinevaid kokteilide valmistamise viise ja uusimaid maailmatrende. Oma oskusi olid näitamas ka Eesti parimad kokteilikaunistuste valmistajad Kristo Tomingas ja Heinar Õispuu Butterfly Lounge’st .

Finaali pääses üheksa võistlejat: kuus parima tulemusega osalejat ja lisaks kolm võistlejat Aasia maadest. Aasias oli juba varasemalt toimunud kohalik Monin Cup finaal ja kolm parimat pääsesid automaatselt ülemaailmsele lõppvõistlusele. Janika Roosimäe lunastas finaalikoha teisena, jäädes esimesele alla vaid 0,83 punktiga. Finaalis said võistlejad endale nn. musta kasti erinevate toodetega, mille sisu nad ette ei teadnud. Baarmenitele anti aega 20 minutit, et valmistada alkoholiga long drink ja mõelda välja ka kokteili idee, nimi ja loomislugu.
Esikoht läks Ukraina võistlejale, teise koha saavutas Janika Roosimäe Eestist ja kolmas koht kuulus Jaapani baarmenile. Esikoha auhinnaks oli reis kahele Londonisse suurele baaride messile.