Monterrei D.O.-piirkond

Galicia väikseim veinipiirkond on 25 veinikeldriga 532 ha suurune Monterrei, mis paikneb Galicia kagunurgas Portugali piiri lähistel Duero (Douro) lisajõe Támega orus. Kliima on siin peaaegu samasugune nagu idapoolsetes Duero jõe ümbruse piirkondades. Sordivalik on sellest hoolimata Galicia-pärane. 2/3 kasvupinnast on valgete sortide (levinuimad Godello ja Treixadura) ja 1/3 punaste sortide (levinuimad Mencía ja Tempranillo) all.

Tulekul on galeegi vahuveinid

Galicias on ettevalmistamisel Ribeiro, Rías Baixase ja Valdeorrase piirkondade kvaliteetvahuveinide turuletoomiseks vajalikud reglemendimuudatused. Hetkel on juba jõustatud Rías Baixas Espumoso, teised veel läbivad bürokraatia kadalippu. Näiteks ühe muudatusena tuleb reglementides näha ette erand, millega tootja vabaneb kohustusest märkida vahuveini sildile aastakäik.
Ribeiro piirkonnas on plaanis lubada valge ja roosa kvaliteetvahuveini valmistamine sortidest Treixadura, Loureiro, Caíño Bravo ja Brancellao. Rías Baixas üllatab valge kõrval ka roosaga ning Valdeorrases peab vahuvein olema 85% Godello, kuid võib sellest hoolimata olla roosa või punane, kasutades 15% ulatuses Mencía ja Sousóni abi. Järgitakse kvaliteetvahuveini põhireegleid, mille oluline osa on klassikaline, 9–24 kuud kestev teisene kääritamine pudelis.