Kasvutrendis on kerkinud ka mitmeid moodsaid veini­mõisasid, mille külastamine ei ole pelgalt veiniküsimus, vaid pakub ka esteetilist naudingut. Üks tähelepanuväärsemaid nende seas on Clos Apalta, Eestis kahjuks esindamata tootja Lapostolle’i moodne veinimeka. Nii nagu üleilmne trend ette näeb, ei ole ka siin tänapäevane veinimõis sugugi enam tootmisasutus, vaid ikka koht, kus näidatakse, et ülla joogi tekkes on tähtis ka protsessi esteetika, mingi sisemine ilu, mille kogemiseks on põhjust seitsme maa ja mere tagant kohale rutata.
Lapostolle’i tootmiskontseptsioon on eriti luuleline. Inimene ja loodus, kooskõla ja harmoonia. Veini valmimist ei suuna ükski masin, tee ühest anumast teise ei vii mitte läbi pumba, vaid selle eest hoolitseb emakese maa gravitatsioon ise.
Veinimõisa tootmishoones vormistub kontseptuaalne ilu modernse arhitektuuri vormikeeles. Kuuekorruseline ringikujulise põhi­plaaniga mäekülje sügavusse ulatuv tootmishoone on väga efektne. Maapinnal oleval kõrgeimal ja päeva­valgusest toituval korrusel toimub marjade puhastamine vartest. Ikka käsitsi ja harmooniliselt.
Korrus allpool toimub fermenteerumine kahekümne ühes (maagiline number?) mõõdukas suuruses Prantsuse tammest vaadis. Järgneb teekond allapoole, graniidist pinnase kaitsvasse embusse, kus jook saab kaks aastat kahes vaadikeldris laagerduda.
Seejärel jõuab vein pudelisse ning osa toodangust läheb uudistama maapealset maailma. Kuid veinikoja parimad pojad kaevuvad veelgi sügavamale, otse graniitkaljusse lõigatud looduslike seintega „raamatukokku”, kus nad täiendavalt intellekti ja väärikust kasvatavad.
Siinkohal kontseptuaalsus ei lõpe. Hoone mäessekaevamisel leitud rahnud on kasutusse võetud põrandaplaatidena, et kivid jääks keskkonda, kuhu nad kuuluvad.
Kogu tungi mäekülje sisemusse on juhtinud „samad nähtamatud ja maa-alused jooned, mida mööda vesi on voolanud tuhandete aastate vältel”.
Aga välisarhitektuur? Eemalt vaadates mõjub Clos Apalta kui Mordori eelpost, küllap teatamaks „Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist”.
Loomulikult ei piirdu Clos Apalta külalislahkus vaid veini­kojaga, kus neljakümne dollari eest saab lunastada ekskursiooni ühes degustatsiooniga. Siinsamas paikneb ka Lapostolle Residence, eksklusiivne pisike hotell, kus öömaja hinnad algavad viiesajast dollarist. Lisaks saab osta kokanduskursuse, ratsaretke viinamägede vahel ning lõpetuseks lõõgastava massaaži.